Новак
Melasta 7.2 V 2200mAh 6-Cell Рамен Пакет NiMH Батерија со Tamiya Празнење Приклучок за РК Тркачки Автомобил Играчки Хоби

Melasta 7.2 V 2200mAh 6-Cell Рамен Пакет NiMH Батерија со Tamiya Празнење Приклучок за РК Тркачки Автомобил Играчки Хоби

Достапност: Залиха
DEN 855.00
DEN 900.00


Ве молиме имајте во предвид :
За клиенти во Канарските Острови од Шпанија, чии поштенски код е 35000-35999 или 38000-38999.
Ве молиме не го стави на ред за овој производ, ние не се сигурен начин да се испрати на батеријата вашата адреса во моментов.
Melasta 7.2 V 2200m Ah 7 Cell Рамен Пакет Ni MH Батерија со Tamiya Празнење Приклучок за РК Тркачки Автомобил Играчки Хоби
MELASTA батеријата, првиот избор на автомобил мотори за повеќето врвот Формула SAE Тркачки Тимови во светот од 2012 до денот!
Батерија Тип : Ну-МЗ
Напон : 7.2 V .
Реалниот Капацитет : 2200mah.
Испуштање Приклучок : Tamiya
Continus Празнење Стапка : 10 C.
Мобилен Грофот : 6 S.
Вати Часови : 15 .84.
Наполнете го Оценувате : 1 C (2.2 А)
Производ Нето Тежина : 290g
Јачина на звук : 133*45.3*23.6 мм / 5.11*1.78*0.93 инч
Жица Мерач : 14 AWG Мека и Еластична Низок Отпор на Силиконски Жица.
Забелешка : за да се осигурете се дека батеријата е компатибилна со вашиот тркачки автомобил,ве молиме проверете ја батеријата сад големината на вашиот тркачки автомобил пред да го нареди!
1. Состојба : 100% Сосема Нов
2. Батериите се направени со висок квалитет клетки
3. CE, ROHS заверена
4. 1 Година целосна гаранција против производителот дефекти
Пакетот Вклучува :
1x Melasta 7.2 V 2200mah Ni-МЗ РК Батеријата
Како професионален дизајнер и услуги на напредни полнење батерии и пренослива моќ решение,
MELASTA континуирано посветени ресурси и напори за развој на високи перформанси и сигурни производи
за индустриските и потрошувачки апликации во денешниот глобален пазар.
Нашите производи се предмет на најновите меѓународни стандарди,како што CE,ROHS,FCC ИТН.

Параметрите на стоката

Замена На Батеријата:
Yes
Тип:
NI-МЗ
Поставете Тип:
Само Батерии
Батеријата Број:
1pcs
Број На Модел На:
RC72-NH22-TA22
Бренд Име:
melasta
Големина:
133*45.3*23.6mm / 5.11*1.78*0.93 inch
Номиналниот Капацитет:
2200MAH
Напон:
7.2V
Тип:
ni-мз батеријата
Испуштање На Приклучокот:
tamiya
Капацитет:
2200MAH
Компатибилен со:
популарната стандард 7.2 V РК автомобили кои со Tamiya конектор
is_customized:
Yes
Номиналниот Капацитет:
2200MAH
Замена На Батеријата:
No

Подобро ви се допаѓа

обичај задоцнување или данок Не обидувај се да се батерија одвојување или мечка истиснување и судир, мо

Карактеристики : 100% оригиналот е нов! Батеријата Име : 18650 Цилиндрични литиумјон батерии Батерија Тип : HG2

За руската клиент,ве молиме љубезно го напишете целото име и презимеИзградена во PCB за полнење ,испуштањ

Тоа не е дозволено да ги користат старите батерии или употреба половина на батеријата со нова батерија,

Ограничена гаранција на неисправни предмети (освен предмети оштетени и / или лошо по приемот) Вие се со

ТОПЛА ПРОДАЖБА 10 Pcs / многу 18650 Liion Батерија Сина TR 18650 3000m Ah 3.7 v Ba Welco Добредојдовте на нашата продавница ,ве

Предупредување : Обратна задолжен не е дозволено, батеријата треба да бидат поврзани според поларитето

Превозот на Сите Пакет ќе превозот од 48 часа, освен празник & викенд ден.2 V) полнење до наплатат струја е п

Кога ќе се повлече од батерија, треба да се одржи на батеријата пак и не се одржи на жица Не обидувај се д

2 C CC (Heng Лиу) задолжен да 4.5 CПостојано испуштање струја : 0.54 обратно (сребрена ориентирана, црна, црвена де

4 PCS / МНОГУ супер оган 16340 1300mah 3.7 V литиум јонска батерија батерии за LED светилка, бесплатна испоракаКарак

испуштање температура 20 ° C ~ +60 ° C 9, заштита IC параметри : overcharge заштита напон 4 Флексибилни во големината

10* вистински капацитет на заштитна плоча е малку помалку од номиналниот капацитет на електрична core пора

Ние одржување на високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Повратни

Scroll