Новак
MC-7825G Жито Влага Метар Тестер

MC-7825G Жито Влага Метар Тестер

Достапност: Залиха
DEN 4467.00
DEN 4752.00

Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.5 V AAA (А-4) батерија информации за батеријата индикатор : ниско ниво на батеријата индикатор Димензии : 165x62x26mm (6. Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број. Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, и Т/Т. Купувачот 's почетокот на потврда ќе бидат високо ценети, по примањето на предметите. (Освен некои земји и APO/FPO). Ние ќе работиме со вас да ги реши сите проблеми.26 lb (не вклучувајќи сонда) код и жито видови : код жито спектар код жито спектар код жито спектар cd01 Пченица/ 'Рж (Целина) 7-31 cd13 Кафе (Целина) 7-31 cd25 Лен (Целина) 5-21 cd02 Пченица/' Рж (Земјата) 7-29 cd14 Кафе (Земјата) 7-26 cd26 Грашок (Progreta) (Земјата) 5-21 cd03 Paddy (Целина) 7-29 cd15 Кафе Зелена (Земјата) 7-27 cd27 Грашок (Земјата) 7-27 cd04 Paddy (Земјата) 7-26 cd16 Какао Грав (Целина) 4-13 cd28 Мелени ореви Белено (Целина) 5-13 cd05 Ориз (Мелени) 7-29 cd17 Ленено (Целина) 6-21 cd29 Трева Семе/ ' Рж трева (Целина) 7-28 cd06 Гриз 7-25 cd18 Леќа (Земја/ Целина) 7-21 cd30 Трева Семе/Cocksfoot (Целина) 6-23 cd07 Пченка/Пченка (Целина) 7-27 cd19 Маслодајна репка (Земјата) 5-26 cd31 Брашно/Мека Пченица 7-29 cd08 Пченка/Пченка (Земјата) 7-26 cd20 Семе од Синап (Цела) 7-21 cd32 Детелина/Бела Семе (Целина) 6-24 cd09 Соја (Целина) 6-28 cd21 Сорго/Мило (Целина) 7-28 cd33 Детелина/Црвена Семе од Луцерка (Целина) 6-22 cd10 Соја (Земјата) 5-22 cd22 Сорго/Мило (Земјата) 7-26 cd34 Buckwheat (Земјата) 7-29 cd11 Јачмен/Овес (Целина) 7-34 cd23 Сончогледово семе (Целина) 5-25 cd35 Brassicas/Брисел Никне (цела/земја),Зелка семе 5-15 cd12 Јачмен/Овес (Земјата) 7-29 cd24 Sugarbeet Семе (Цела) 6-20 cd36 Грав/Tic/Зима (Земјата) 5-15

1.
Мерен опсег : 5~34% (ве молиме погледнете го формуларот подолу) Резолуција : 0. Ние само брод да се потврди цел адреси. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона. Неисправни предмети МОРА да БИДАТ пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период (и во оригиналното пакување, ако е можно).

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
MC7825G
Бренд Име:
cnlandtek
Дисплеј Тип:
Дигитални
DIY Материјали:
Водовод
Со Светлото Или Не:
Yes
Мерен Опсег:
5~34% (ве молиме погледнете на формата подолу)
Резолуција:
0.1
Екранот:
LCD дисплеј
Точноста:
+/-(0.5%n+0.1)

Подобро ви се допаѓа

Во случај на објектот функционираат под правилна употреба на упатството за време на гаранцискиот перио

Жито Влага Метар Тестер Спектар 050% Дигитални LCD Дисплеј Првенство Тип MC7828 GТехнологија Детали Зрна 22 Вид

Ефикасноста карактеристики * Мерење преку HF електромагнетни уреди со покажувач на * 10 различни во опциј

Ако објектот е неисправна на 3 месец, ние ќе ви испратиме relacement без доплата, Или да понуди наплата откако

Пријателство совети : 1.Кога се користи, ве молиме место на дното на инструмент рамно на дрво, за да бидат

Купувачот ќе биде одговорен за сопствени должност и локалните увозни даноци, ако настане За Носење3.Ова

DM300 L Висока Фреквенција Почвата Влага Метар Песок Влага Метар Јаглен во Прав Влага Метар Тестер Влажнос

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, срдечно ве покануваме да ја напушти позит

* Широк опсег на мерење и висока резолуција Оваа комбинирана презентација на влага мерење им помага на к

Удобен операција не постојат комплицирани менија, шест клучни лесно ја заврши работата3...

* Специјална заштеда на енергија контрола на светлото Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одб

5%n Напојување : 9 V батерија(Не се Вклучени) Тежина : 210g (не вклучувајќи батерии) Гаранција : 1 годинаИспорак

Бидејќи 4 игли сонда може да добие повеќе од земање износ од 2 игли од материјал се тестирани, ќе добиете

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Ако не можете да се исходот веднаш по ау

1 ТочностаВлага : ±1% Температура : ±0 Податоците потоа ќе бидат користени од страна на кодирани LED светла

Ви благодариме за разбирањето!1 Нарачки обработени навремено по плаќање на проверка кога цел за нас, За

Scroll