Новак
Алуминиум макара, од легиран појас брзини,HTD3M, 3мм теренот (3 мали макара + 5 големата макара + 3 ленти)

Алуминиум макара, од легиран појас брзини,HTD3M, 3мм теренот (3 мали макара + 5 големата макара + 3 ленти)

Достапност: Залиха
DEN 9504.00

Стабилен
Времето Макара,Мерењето Бар и Стегање Плочи : (Synchronously пренос на вртежен момент со долги)
Забите Профил Опфаќа :
Power Grip GT Серија :
T2. Нема потреба на лубрикант
4.
Времето Макара сет со Појас достапни по барање. Ниско ниво на бучава операција
3. OEM/ODM : понудени
Макара Материјали Тип Карактеристики Алуминиум погоден за умерен моќ на трансмисија на светлината тежина / намали ротациона инерција умерена хемиски и отпорност на корозија стандарден материјал за акции pulleys Челик погоден за висока моќност пренос трајни ограничени хемиски и отпорност на корозија естетски материјал од Нерѓосувачки Челик се погодни за висока моќност пренос трајни ги исполнува ФДА прописите одлична хемиски и отпорност на корозија естетски материјал Delrin погоден за висока моќност пренос одлична хемиски и отпорност на корозија неметални нерѓосувачки челични прирабници препорачува
Времето Макара Структура :
Макара Површина Завршува Тип на Располагање за Карактеристиките Елоксирани Алуминиумски Pulleys зголемување на хемиски и отпорност на корозија достапен во природни, црни или во боја ограничен зголемување на површината цврстина естетски третман Тешко Елоксирани Алуминиумски Pulleys одлична хемиски и отпорност на корозија зголемена површинска цврстина за абразивни средини нерѓосувачки челични прирабници препорачува Црна Оксид Челик Pulleys зголемување на хемиски и отпорност на корозија естетски третман Цинк позлатен Челик Pulleys зголемена отпорност на корозија Chromate Челик Pulleys зголемување на хемиски и отпорност на корозија
.
Род :
Пилот Понесе, keyway , setscrews и Коси Понесе на располагање.5,T5,T10;MXL, XL, L,H,2 M,3 M, 5 M, 8 M,14 M; 2 GT,3 GT. Да се спречи лизгање
5.
Спецификации
1.
Материјал :
Алуминиум, Месинг , Челик, од Нерѓосувачки Челик и Леано Железо.

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
HTD 3M
Материјал:
Алуминиум
Тип:
времето pulleys
is_customized:
Yes
Забите број:
15-90Teeth
flamg:
2F, 6F,5F
Употреба:
CNC машина. 34 NEMA. МОТОРНИ
плаќање објект :
PAYPAL , WESTERN UNION
експрес:
DHL , FEDEX , UPS-от ,економија испорака
Теренот:
3 mm

Подобро ви се допаѓа

По завршувањето алуминиум легура МакараПојас тип : MXL заби = 100Создаден = 8мм, веќе со добра врвот завртки M

Купувачот треба да го врати производот во оригиналната условите за нас и треба да ги сноси трошоците за

Ние, исто така, accpet Westernunion .Ние секогаш ќе напори за да се обезбеди не само висококвалитетни производи, р

17HTD5 M9 времето макараЗабот број : 17Ширина : 9Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : еде

24HTD5 M15 времето макараЗабот број : 24Ширина : 15Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : ед

Нема потреба на лубрикант4 Ниско ниво на бучава операција3 OEM / ODM : понудениМакара Материјали Тип Каракте

По завршувањето алуминиум легура МакараПојас тип : MXL заби = 60Создаден = 8мм, веќе со добра врвот завртки M6

18HTD5 M9 времето макараЗабот број : 18Ширина : 9Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : еде

Површински Третман : Anodize, Црна Оксид, Phosphating и Galvanization СтабиленВремето Макара,Мерењето Бар и Стегање Пло

29HTD5 M15 времето макараЗабот број : 29Ширина : 15Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : ед

15HTD5 M15 времето макараЗабот број : 15Ширина : 15Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : ед

20HTD5 M15 времето макараЗабот број : 20Ширина : 15Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : ед

34HTD5 M9 времето макараЗабот број : 34Ширина : 9Род : 820mm(pls забелешка други)Материјал : алуминиумСтраната : д

24HTD5 M9 времето макараЗабот број : 24Ширина : 9Род : 5mmМатеријал : алуминиумСтраната : двокреветниЦентар : еде

Scroll