Новак
RGB Полна Боја,50M/многу,SMD 5050 LED Лента,DC12V IP65 Водоотпорен 30LED/M, ЛЕР Флексибилни светло , Вкупно 50 МЕТРИ, SMDT-5050-Q30

RGB Полна Боја,50M/многу,SMD 5050 LED Лента,DC12V IP65 Водоотпорен 30LED/M, ЛЕР Флексибилни светло , Вкупно 50 МЕТРИ, SMDT-5050-Q30

Достапност: Залиха
DEN 4752.00

Сите производи што се продаваат се со добар квалитет и под строги испитување пред тие да бидат испратени.Ако изберете Кинески на доставувањето, време на испорака за 15-30 ден. Вашето задоволство на нашите производи е гаранција. Ако не се задоволи со стоки на, ве молиме слободно да не контактирате на време и да ја испратите пораката прво пред да остави негативни повратни информации, или да се отвори било која расправа за alibaba. Ние ќе го според твојата земја да се одлучи на начин на логистика.
ѕвезда
1.
Истражување и Развој
Иновација е најважниот дел во JR, R&D тим го доби повеќе од 30 високо квалификувани и искусни инженери, фаќање на трендот на осветлување индустрија, и по надвор принципот на заштеда на енергија, да соработуваат со напредни претпријатијата, и да се обезбеди најдоброто решение и услуга за клиентите. Објектот има се провери од страна на П В пред да се испорача. Ако примите оштетен објект или неисправни објектот,ве молиме контактирајте со нас за размена или друг процес методи. Тие мора да бидат под resalable состојба.
Производство и работилница
Компанијата има целосен сет на LED производство на растенијата, светилка собранието центар опремен со напредни собранието line и on-line опрема за тестирање. Пред наплата,ве молиме љубезно го испрати назад, но на ruturn такса е на купувачот. Објектот ќе биде слободен испраќаат преку DHL или Fedex и така натаму. Мажите го направија дефекти не се гарантира, како што се скршени, рбет и така натаму. Интелигентно управување на целиот производство работење, логистика, висок степен на автоматизација, индексот достигна домашни водечките ниво, може да произведе 500,000 групи на реална големина на LED светилки. Ако вашата земја е на руската Федерација или на Бразил, тогаш ве молиме одберете ЕМС или Кина Поштенски Логистика.

Параметрите на стоката

Емитуваат Боја:
RGB
боја:
Голи Одбор, Епоксидни, Ракав цевка
Тип На Објект:
Лента
Извор На Енергија:
DC
сертификација:
УЛ,CE,FCC,RoHS,CCC
LED Чип Модел:
SMD5050
Лента тип:
SMD
Бренд Име:
види-ме-види
Просечен Живот (часот):
40000
LED Чип Бренд:
Epistar
Повод:
дневна соба
Led Диоди Број/M:
30 компјутери/m
Напон:
12V
Водоотпорен:
Yes
Број На Модел На:
SMDT-50-Q30
Потрошувачка на енергија (W/m):
7.2 w
Спецификации (монистра светлина / m):
30
Тип На Објект:
led лента
Може да се прилагоди dimmable:
Yes
Може да се прилагоди:
Yes
Модел Не:
SMDT-50-Q30
watts:
7.2 W/m
Led количина:
30pcs
Водоотпорен:
Yes
Напон:
12V
Вкупно:
50M

Подобро ви се допаѓа

Забелешка : Ако изберете една боја,ќе добијат единствена led лента и RF контрола Ако го изберат rgb боја,вие

2.3 mmЗдолниште 1 M 10 Color Одберете флексибилни ЕЛ жица Светлечки Led тема јаже цевка светлинаup Играчки Автомо

DC12 V LED лента 5630 флексибилни светлина 60 LEDs / m 5m IP65 Водоотпорен SMD 5630 LED Лента Светлина

СпецификацииLED Тип5mm Круг Шапка LED монистраБрендLed TopsНапон3.03.3 vПрозрачна Флукс1800020000 MCDСветлината агол15°

Led лента SMD 5050 DC12 V 60led / M 5 M / roll Водоотпорен IP65 RGB+(бела или топло бела)Лента Параметар : Работа напон : DC12 V Led

Обрнете внимание на : опцијаЕмитуваат Боја : Бела ПХБЦрна PCBIP30 : Не водоотпоренIP65 : Водоотпорен во Силико

2400 LM / M Светла 120leds 2835 SMD LED лента Бело Топло Бела Природата Белата 10ММ PCB string led светла 5 M DC12 V / 24 V 600leds 30 M / мн

Безбедност на Усогласеност : CCC / CEРаботна Температура : 0~40 CТемпература на чување : 20~60 CАмбиентниот Влаж

Поради акции статус и временски разлики, ние ќе изберете да брод од вашиот објект од нашиот прв располаг

Спецификација : 1 LED type : 5054 SMD LED Ленти2 LED Количина : 60 компјутери / m , 300 led диоди / Ролна3 Напон : DC 12 V4...

Пакет Се Вклучени : 1 x EL Жица1 x USB Инвертер.4 електронски флеш играчки, флеш сини очила, пет појас, ранци, ка

SMD 5050 RGB LED Лента IP20 Non Waterproof 5 M 420 LED DC24 V RGBW RGBWW Fita LED Светло Ленти Флексибилни 12 MM PCB 3000 K6500 K Спецификации : 1.Ем

Предмет Тип : Лента Водоотпорен : Нема LED Чип Модел : SMD5050 Напон : 12 V Led диоди Број / M : 120 компјутери / m Неводо

5 M LED лента 5054 600 LEDs 12 V флексибилни светлина 120 led / m Висока осветленост LED лента Светлина 5054 Мраз Сина / Ла

Повратни информацииПовратни информации од корисниците е многу важна за нас.Нормално предмети ќе се исп

5630 LED Лента Водоотпорен 300 LEDs 5 M SMD+12 V 6 A Трансформатор+ Безжични RF Контролер Топло Бела Кул Бело, Црвено, З

USB 5 V 1 M 2 M 3 M 4 M 5 M LED Лента RGB Светлина ТВ Назад Осветлување за Полнење + RF Далечински Контролер / 24 Копче на

Neweat ЕЛ Жица LED Неонски Shutter Модерни Очила Партија Фестивал на Светлинатаup Играчки Со DC3 V Steadyon / Трепка Моб

72leds / M RGBW RGBWW RGBNW 5 M LED Лента Светлина 5050 4 боја Јаже Светлина Не водоотпорен 17.2 W DC24 V Бесплатен ПревозотGSRF505

100 / многу 2pin Продолжување Жица Конзервирани Бакар Кабел, Електрична Жица За 5050 3528 LED Лента 22awg ПВЦ Изолир

Карактеристики : Широко се користат за домашна декорација употреба, хотели, клубови, трговски центри, Ар

1.Тип на производ : : SMD5050 Flex лента2.Влезен Напон : DC12 V3.LED Количина : 300 Pcs / ролна4.Прозрачна Флукс(lm) : 9601080 LM5.Д

Спецификации : LED Type : 5050 SDM LED Кол : 60leds / Метар Вати : 14.4 W / Метар LED Боја : CCT=Кул Бело(60006500 K)+Топло Бела(27003000 K)

Answer : ___________________________ Note : RGBW = RGB+Бела RGBWW = RGB+Топло Бела Предмет Тип : Лента Водоотпорен : Нема LED Чип Модел : S

4 А 5 M / Roll, 60 Led диоди / M 3528 LED Лента LED type : high quality 3528 SMD Боја : Розова Заштита Стапка : IP65 водоотпорен Работе

Жешка!2017 Мода Флексибилни 2pieces 1 M 2.3 mm ЕЛ Жица DC3 V ЕЛ челичното јаже кабел За Партија Свадба декорацијаСпе

забелешка : ве Молиме прочитајте ги опис на производот внимателно пред купување 5m led лента за полнење : п

LED Лента 5050 DC12 V 60 LEDs / m 5m / многу Флексибилни LED Светло RGB RGBW 5050 LED Лента Карактеристики на Производот : 1 Суп

Вие мора да му кажете ни што дефектот е и ни даде вашата цел број Ќе има 7 дена да контактирате со нас и 30 д

Scroll