Новак
Електромагнетниот насочен вентил 4WE6A61B/CG24N9Z4 хидраулични контрола вентил

Електромагнетниот насочен вентил 4WE6A61B/CG24N9Z4 хидраулични контрола вентил

Достапност: Залиха
DEN 3216.00


4 WE6 A61 B серија модел :
4 WE6 A61 B/CG24 N9 Z4, 4 WE6 A61 B/CG24 NK4, 4 WE6 A61 B/CG12 N9 Z4
4 WE6 A61 B/CW220-50 N9 Z4, 4 WE6 A61 B/CG12 NZ4, 4 WE6 A61 B/CW220-50 NZ4
4 WE6 A61 B/CG24 N9 K4 , 4 WE6 A61 B/CG12 N9 K4, 4 WE6 A61 B/CG24 NZ4
4 WE6 A61 B/CG12 NK4, 4 WE6 A61 B/CW220-50 NK4, 4 WE6 A61 B/CW220-50 N9 K4
WE6 тип електромагнетниот вентил електромагнетниот вентил е дизајниран и развиен врз основа на сопствена технологија на германската компанија Rexroth. Негова главна карактеристика е порозни ракав завртка темата е зезнав директно на телото, електромагнетниот е енергија од страна на вшмукување сила генерирани преку директни вози навремено обратен слајд вентил за обратен движењето, течност проток контрола на почеток, престанете и да ја менува својата насока. Намалување на истекување поради неправилна монтажа, Назад притисок, стегање Користи специјално дизајнирани фрлија во рамките на масло канал, намалување на притисокот на косата, подобрена преку масло капацитет Тело со фосфат третман, подобрување на отпорност на корозија Тело главниот понесе увезената опрема за обработка, висока прецизност, може да биде целосно меѓусебно Во случај на замена на хидраулични компоненти, без отстранување на електромагнетниот калем и да се приспособат на аголот на воведувањето на електрични жици Влажни solenoids, намалување носат и влијание арматура, зголемување на главнината ентузијазам, и сигурност и живот продолжување Изглед

Параметрите на стоката

моќност:
Хидраулични
Број На Модел На:
4WE6A61B/CG24N9Z4
Медиуми:
Масло
Притисок:
Висок Притисок
Тема Тип:
G
Actuator Режим:
Без Прирачник И Упатство
Структура:
Контрола
Извор На Енергија:
AC
Температура на Медиумите:
Нормална Температура
Материјал:
Кастинг
Standard or Nonstandard:
Стандард

Подобро ви се допаѓа

G1 / 4" Од Не ' Рѓосувачки Челик Игла ВентилМатеријал : Нерѓосувачки ЧеликПритисок : PN6.4Применливиот медиум

Aliexpress топла продажба 2 КОМПЈУТЕРИ бесплатен превозот Електромагнетниот вентил 1 / 2" 12 V 220 V 24 V Електронск

ИБЦ Резервоарот Адаптер за Монтирање2 Инчен DN50 Влезот На 2 Инчен Camlock Црево 1000 L ИБЦ Резервоарот Адаптер з

Спецификации : Модел2 L170102 L170152 L170202 L200252 L300402 L50050ZGZ50ТечностНа Пареа, Воздух, ВодаОперацијаВодич тип / Кли

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Висок вакуум топката вентилМатеријал : 304 Од Не ' Рѓосувачки SteeУпотреба : Вакуум линијаПоле на примена : 10

ОписКарактеристики : Овој мултицел прирачник лост топката вентил има одлична отпорност на корозија и о

НЕМА ИСКЛУЧОЦИ! Превозот надомест е на товар на двете продавачот и купувачот на половина.Инсталација и

Материјал : МесингУпотреба : чајпечка,вода котлара, Изолација барелКонекција : 3 / 4" BSP Машки НавојРаботна

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликТема : 1" BSP Женски НавојОперативен притисок : 1.6 MPA,229 PSIОперативен те

Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важн

Производи име : Квалитетот на ПВЦ Проверете вентилиМатеријал : ПВЦБоја : Темно Сива БојаКонекција : Прир

Ø Тоа е предложено да се користи медиум филтрирани од страна на 40um филтер елемент.ЗемјаВреме На Испорак

Ø Под нискотемпературна средина, непреземање мерки за да се избегне замрзнати течност во внатрешноста

Ако стави цел, без било какви дополнителни информации, ние ќе ги пренесе на стандардниот модел.Трговија

Бесплатен Превозот 12 Vdc Електронски Електромагнетниот Вентил 1 / 2" нормално затворен Бакар тело вода вен

Answer : ___________________________ Note : Директно Лист Тип има пет модел .Тие се 75mm, 100mm, 125mm, 150mm, 200mm .Ако ви треба друг моде

Answer : ___________________________ Note : Директно Лист Тип има пет модел .Тие се 75mm, 100mm, 125mm, 150mm, 200mm .Ако ви треба друг моде

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Тема : 1 / 2" BSP Женски НавојAnswer : ___________________________ NOTE : Ние, ист

Степени3) За одвоен туш, само го исклучите проток префрлување, топла и ладна вода ќе да го вклучи часовни

Дувачкиот вертикална автоматски се пропустливи вентил за топла и ладна вода, изведба на систем и низок

Објектот спецификитеis_customized : ДаМодел : СТРM02AC110 VМатеријал : МесингПритисок : Висок ПритисокТемпература

· Купувачот, како што е на увозникот, е одговорен за плаќање на царина цена или поврзани со ДАНОКОТ...

Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликКонекција Навој : 1 / 8" BSP Женски НавојДолжина : 41mmРаботен Притисок : 0

Инсталација и употребаØ Пред да ја инсталирате, бидете сигурни единица не е оштетен преку превоз.Ø ве Мо

Спецификација : Име на Производ Електромагнетниот Вентил Модел 4 V41015 Тип 5 Порт 2 Позиција Ефективно прес

Ø Ако сте заинтересирани во сензори, мотори, грејачи за автоматски систем и инструменти, ве молиме додад

Scroll