Новак
STE-1 клима уред Експанзија Вентил е четврта компонента во клима уред единица и е познат како метар уреди.

STE-1 клима уред Експанзија Вентил е четврта компонента во клима уред единица и е познат како метар уреди.

Достапност: Залиха
DEN 1395.00
DEN 1468.80


На thermostatic експанзија вентил (TXV) е прецизност уред, кој е дизајниран да се регулира степенот во кој течни ладилни текови во испарувачот. Ова контролира протокот е неопходно да се зголеми ефикасноста на испарувачот додека спречување на вишокот течност ладилни од враќањето на компресорот.
Еден од дизајн карактеристики на TXV е да се одвојат висок притисок и низок притисок страни на климатизација систем. Течни ладилни влегува вентил под висок притисок преку системот е течни линија, но неговата притисок се намалува кога TXV го ограничува износот на оваа течност ладилни запишување на испарувачот.

Параметрите на стоката

Тип:
Сладолед Создателот Делови
Број На Модел На:
STE-1

Подобро ви се допаѓа

За да ги заштитите вашите интереси, вашата исплата ќе биде привремено се чуваат од страна Aliexpress, и не ќе

Ве молиме да се консултирате со нас за превозот цена Откако ќе се запознаете со вашиот детални адреса, н

Пред место цел, ве молиме кажете ни за вашата машина модел за замени на резервни делови потврда за однап

Пред место цел, ве молиме кажете ни за вашата машина модел за замени на резервни делови потврда за однап

Scroll