Новак
Шангај Приказна 2017 традиционален кинески Фустани cheongsam qipao Долго Оглавник фустан backless кинески женски фустан 3 Боја

Шангај Приказна 2017 традиционален кинески Фустани cheongsam qipao Долго Оглавник фустан backless кинески женски фустан 3 Боја

Достапност: Залиха
DEN 729.00
DEN 1104.00


[Мерење]
1. Биста
Сите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашата посакувана градник. Задржи и на твоите раце релаксирано.
2. Половината
Место на лента околу narrowest дел од половината, обично од 2 до 3 прста над папокот.
3. Колковите
Најголем дел од вашиот колк и горниот дел од задникот. Застанете со нозете заедно, и одржување на лента, паралелно со подот.
4. Рамо ширина
Најдете завршува на двете acromion коски, кои се наоѓаат во многу совети на рамената, малку кон задниот дел од рамениците. Потоа се мери растојанието помеѓу. Бидете сигурни дека ја помине над вашиот тилот. Напв е најниската точка на задната страна на вратот.
5. Фустан должина
Мерка од врвот на рамото (на база на вратот) надолу до каде што сакате вашиот cheongsam до крај.

Параметрите на стоката

Големина:
S, M, L, XL, XXL
Традиционален Кинески Облека:
Cheongsams
Материјал:
Spandex,Rayon,Полиестер
Бренд Име:
шангај приказна
Број На Модел На:
JY028
Ткаенина Тип:
Сатенски

Подобро ви се допаѓа

* Големина : Споредат детали големини со твое, ве молиме овозможи 24 се разликува поради прирачник за мере

кинески ориентални фустани,,сирена вечер фустан,формално фустани, кинески традиционален фустан,qipao,evengin

DesciptionТочка Име : 2015 Година Нови Лето Ретро Плус големина 5xl Vestido Chines Qipao Краток Традиционалните Мандарин

[Мерење]1 БистаСите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата брадавица линија, носење на вашат

вклучува : фустанТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , глав

вклучува : фустанТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , глав

Дизајн карактеристики : 1 : Еден збор жаба 2 : Застане јака 3 : Вертикален lapel 4 : Краток ракав 5 : Задниот дел п

Ако вашиот item(s) да бидат украдени или промени, ве молиме да ги споделите курир персонал даде хартија док

Материјал : ПолиестерГолемина : XS S M L XL XXL2 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот м

Пакет : 1 парче Облека без додатоци[Мерење]1 БистаСите на патот околу вашиот биста и назад право во вашата

Чиста Свила Жените Cheongsam Лето Сина и Бела Porcelain Satin Кинески Традиционален Фустан Класичен Кинески Стил П

Дизајн карактеристики : 1 : Еден збор жаба 2 : Застане јака 3 : Вертикален lapel 4 : Краток ракав 5 : Задниот дел п

Големината погоре е со големина на облека; тоа НЕ е тело мерење Подготвени да се носат : Повеќето Азиски

вклучува : ФустанТопло PromptОва е фаза покаже облека која е различна од заеднички облечен во облека , глав

Материјал : ПолиестерГолемина : XS S M L XL XXL2 Боја на вашиот избор (може да мало боја разлика според вашиот м

Големина на Табела (Азија Големина ) / Единица (CM)Големина(cm) / ЕтикетатаРамоБистаПоловинатаХипДолжинаS347

Scroll