Новак
Јагода PCB Мелење Машина Пченка Заби Метал Волфрам Карбид CNC Гравирање CNC Рутер Машини за Сечење Алатки 10PCS 3.175 mm

Јагода PCB Мелење Машина Пченка Заби Метал Волфрам Карбид CNC Гравирање CNC Рутер Машини за Сечење Алатки 10PCS 3.175 mm

Достапност: Залиха
DEN 538.00
DEN 1055.52


Пријателите ве молиме забелешка : Ова е мулти-атрибут производи, модели се 3.175 * 12mm 3.175 * 17mm (други спецификации, ве молиме контактирајте со сервисот може да се прилагоди) Производ Материјал : алатката се увезува волфрам кобалт легиран ultrafine честички (волфрам карбид), висока цврстина, добра отпорност на абење. Висока јачина, свиткување отпор, површина за чистење, уредни, не брус, долг живот и други предности. Главно се користи за : PCB гонг машина, гравирање машина. Прецизност ЦПУ мелничката опрема. Обработка опсег : ПХБ, SMT, CNC, мувла, пластика, бакар, нерѓосувачки челик, акрилик, ПВЦ, средна густина fiberboard, дрво, пластика состојба, боја и други прецизни делови обработка. Производот се справи со дијаметар : 3.175 mm (1) со Дијаметар од Работ Намалување на : 3.175 mm (2) Раб сечење должина : 12mm 17mm (ве Молиме да ги купите според бара) (3) Вкупна должина : 38mm Количина : 10 PCS (кутија за пакување)

Параметрите на стоката

Сечење на работ должина:
12mm, 17mm
Сечење на работ дијаметар:
3.175 mm
Вкупна Должина:
38mm
Број На Модел На:
3.175*3.175*17mm
Материјал:
Волфрам Кобалт Легиран
Бренд Име:
HANGXIN
Дијаметар:
3.175*17mm
Тип:
Крајот Мелница
Обложување:
Соголени
Име на производ:
Јагода пченка заб cutt
Тип:
остатоци
маска:
Никој
Материјал:
Увезени волфрам челик (Carbi
произведено во Кина:
Сечење Должина
Услови:
100% нов рачка
Количина:
10pcs
DIY обработка:
Yes
карбид алатка:
cnc рутер сечење дрво

Подобро ви се допаѓа

80 / setВодоводџија алатки трајни 16mm 20mm 25мм PEXАЛ Внатрешни и надворешни Reamer PPR Calibrator Фитинг за Водоводни Це

Купувачите мора да контактирате со нас во 14days на приемот Ви благодариме за вашата посета овде.0x50 x4 TБрен

Имаме целосен опсег на мермер / камени алатки модел големина за вашата изборот на, ве молиме слободно ко

ОписДодадете двојно flute, круг над ефект на било калапи проект Две flute, карбид падна со топката имајќи вод

Во истиот период, екранот се одделува материјал од мелење медиум и држиматеријал од резервоарот за меле

Пакет : Тешко пластична кутијаНие може да го прилагодите посебни секачи за Алуминиум како вашите барањ

10 PCS Vформа Карбид PCB Одбор 0.1 mm 30 Степен Гравирање Битови CNC Рутер АлаткаФункција : Прецизност на мелење, co

Опис на производотСпецификација : Месо тело со дијаметар : 12.2) Плаќањето мора да се изврши во рок од 3 ден

Ако не сте добиле вашата нарачка по истекот на 30 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас...

Ние ги преземе сите одговорноста за време на породувањето.Купувачот е одговорен за трошоците за превоз

Карактеристики Профилирање бар за полузавршна обработка и доработка операции Бар цврстина околу 45 HRC Е

Спецификации : Дијаметар (Стега) : 11.5 mmДијаметар (Нож) : 2mmДолжина (Менгеме да надолу) : 28mmДолжина (Вкупно) : 5

Карактеристики : Плотер дели LIYU 8мм лента дели влошки ножеви не боли главаАко не се дели, резба нож ќе бид

030D4100 4 30 4 100 D5.Ви благодарам многу!!!.011D475 3 11 4 75 Д3.5 8 6 50 Д38D650 3 8 6 50 Д3 Купувачи се одговорни за сите дополните

Превозот : 1.Политика На Враќање : 1 И Нашиот професионален инженер тим ги задржи подобрување на производ

5pcs 6mm Дијаметар на Цврсти Карбид Крајот Мелница 4 Флејта 50mm Должина HRC45 Обложени Мелење Машина 6.0*15*50 L*6 D П

0*20*60 L*8 D20mm60mm48ммHRC4510мм10.0*15*50 L*6 DFlute : 4 flute крајот мелницаПрецизност : 0.0*40*100 L*20 D40mm100mm420mmHRC45Политика За Испора

ОписОдлично за комбиниран фрламсечење и шема и образец рутирање За зголемување на работа парче видливо

Повратните информации : За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас Ние

Scroll