Новак
DC 12V на AC 110V Изменета синусен облик Нови 1200W Автомобил Авто Батеријата Моќ Инвертер Адаптер USB Полнач за Конвертор

DC 12V на AC 110V Изменета синусен облик Нови 1200W Автомобил Авто Батеријата Моќ Инвертер Адаптер USB Полнач за Конвертор

Достапност: Залиха
DEN 1584.00


1200 W ВАТИ DC 12 V на AC 110 V Преносни Автомобил Моќ Инвертер Адаптер за Полнач Конвертор Трансформатор.
Овој автомобил моќ инвертер, конвертирате DC 12 V на AC 110 V. Совршен за во автомобил употреба, овластувања до лаптоп/лаптоп, DVD плеер, дигитална камера, итн. Нема повеќе трчање од батерии.
Карактеристики :
1200 W автомобил моќ инвертер, конвертирате DC 12 V на AC 110 V.
Совршен за во автомобил употреба, овластувања до лаптоп/лаптоп, DVD плеер, дигитална камера, итн.
Сигурна и прецизна излезен напон.
Во текот температура заштита, заштита од преоптоварување, во текот напон заштита.
Аудио аларм на ниско ниво на батеријата пред да авто затвори.
Вграден систем за ладење вентилатор со ниско ниво на бучава.
Спецификации :
Влезен напон : DC 12 V
Излезен напон : AC напон 220 V 50 Hz
Излезна моќност : 1200 W
Излез waveform : Изменета синус бран
Слаба батерија аларм (без оптоварување) : DC 10.2~10.8 V
Слаба батерија исклучување (без оптоварување) : DC 9.7~10.3 V
Висок батерија исклучување (без оптоварување) : DC 14~16 V
Врв ефикасност : >90%
Работна температура : 0~40 степен centigrade
Објектот големина : Прибл. 18.5 * 9.5 * 5.5 cm / 7.3 * 3.7 * 2.2 во
Објектот тежина : 530g / 1.17 lb
Пакет големина : Прибл. 23 * 14 * 8cm / 9.1 * 9.1 * 3.2 во
Пакет тежина : 760g / 1.68 lb
Пакет Листата :
1 * Моќ Инвертер
1 * Цигара Приклучокот За Кабелот
1 * Батеријата Клип Кабел

Параметрите на стоката

Влезен Напон:
DC 12V
Излезниот Напон:
AC 110V±10%
Фрекфенција:
50Hz
конверзија ефикасност:
0.9
Номинална моќност:
1200W

Подобро ви се допаѓа

Поврзани Со Производство : Карактеристики : моќ инвертер може да се конвертира DC12 V да AC220240 V...

2000 W Автомобил Моќ Инвертер Со LED Дисплеј DC 12 V / 24 V На AC напон 220 V Автомобил Полнач Конвертор е Изменета с

800 W ВАТИ 24 V DC на AC напон 220 V Преносни USB Автомобил Моќ Инвертер Адаптер за Полнач Напон Конвертор Трансфо

100% сосема нов и висок квалитет на Материјал : Алуминиум Боја : Црна Технички карактеристики : Димензии : 17

DC 12 V На AC 110 V 600 W Автомобил Моќ Инвертер LED Дисплеј Изменета синусен облик Автомобил Полнач Конвертор Со

Технички спецификации за Производот : 200 W автомобил моќ инверторот се Користи за : автомобил ја користит

100 W Автомобили Инвертер 12 V да 220 V Возило Моќ Конвертор АдаптерВлезен Напон : DC12 V Излезен Напон : AC110 V / 220 V

Универзална Енергија Полнач 8 во 1 мулти Автомобил Полнач за i Phone / ipad / Nokia / Samsung со Стигнале USB Порт Автомо

1200 W ВАТИ DC 12 V на AC 110 V Преносни Автомобил Моќ Инвертер Адаптер за Полнач Конвертор Трансформатор.Овој ав

Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуг

Апликации Железничката енергија,индустриска контрола,комуникации exchage Автомобилската,граѓанската кан

240 W20 A автомобил моќ конвертор 24 V надолу 12 VТип на автомобили инвертерИзлезен напон од 12 (V)Излезна моќнос

5 VВо текот напон заштита : 14.4, овој производ има положено Ro HS, CE сертификат, нудиме една година производот

Функција : Текст : 14~40 V DCИзлез : 12 V DCМакс AMP : 5 AТежина : 43gИзлезна моќност : 60 WПогоден : како што се автомобил

6000 W Врв Преносни Автомобил Моќ Инвертер 3000 W DC 12 Vна AC напон 220 V Полначот Конвертор Бесплатен Превозот Ка

2000 W Автомобили Инвертер 12 V Пак 220 VИзмените синусен обликDual интелигентна контрола на температурата пра

Универзална Енергија Полнач 8 во 1 мулти Автомобил Полнач за i Phone / ipad / Nokia / Samsung со Стигнале USB Порт Автомо

Scroll