Новак
Лаптоп Dc Автомобил Адаптер за полнење за Lenovo IdeaPad Yoga 11 11s 13 20V 4.5 НА 90W Автомобил Полнач за Лаптоп E431 E531 L440 E440

Лаптоп Dc Автомобил Адаптер за полнење за Lenovo IdeaPad Yoga 11 11s 13 20V 4.5 НА 90W Автомобил Полнач за Лаптоп E431 E531 L440

Достапност: Залиха
DEN 769.00
DEN 809.28

5 НА 90 W Автомобил Полнач за Лаптоп E431 E531 L440 E440
1.5 A
3) копче : 90 W
4)Конектор : Плоштад
5) 5.Топлина дисипација, ќе бидат поголеми.
Лаптоп Dc Автомобил Адаптер за полнење за Lenovo Idea Pad Yoga 11 11s 13 20 V 4.1 USB Порта : може да полнач за мобилен телефон toghther
5)Компатибилни модели :
За lenovo Thinkpad Ultrabook X230 S S3 S5 X1 E431
Think Pad X1 Јагленова Серија Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 344428 U Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 344425 U Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод N3 N25 UK Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод N3 N72 UK Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод N3 N2 SUK Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод N3 N82 UK Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 34442 HU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 AZF Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 34442 HF Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 AZU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3443 CTO Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 34442 GU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 344456 U Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 B8 U Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 34442 DU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 BDU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 FEU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 CUU Ultrabook
Think Pad X1 Јаглерод 3444 B7 U Ultrabook
Леново G500 G505 G405 G500 S G400
PA-1650-37 LC, 45 N0267, 45 N0278 ADP-65 XB
Idea Pad Yoga 13 11 Јога 2 Про M490 x1 E431 E531 G500 G505 Серија
0 B46994, 0 B47008, 112012-11, 36200124, 36200235, 36200236, 36200237, 36200252, 36200254, 36200298, 45 N0235, 45 N0236, 45 N0237, 45 N0238, 45 N0239, 45 N0240, 45 N0245, 45 N0246, 45 N0249, 45 N0250, 45 N0253, 45 N0265, 45 N0266, 45 N0267, 45 N0278, 45 N0305, 45 N0306, 45 N0309, 45 N0310, ADLX90 NCC3 A, ADLX90 NCT3 A, ADLX90 NDC3 A, ADLX90 NLC3 A, ADLX90 NLT3, ADLX90 NLT3 A, ADP-65 XB А, PA-1650-37 LC, PA-1900-72
Idea Pad B490, Idea Pad B490s, Idea Pad Flex14, Idea Pad Flex15, Idea Pad G400, Idea Pad G405, Idea Pad G405s, Idea Pad G500, Idea Pad G500s, Ideapad G505, Idea Pad G505s, Idea Pad G510, Idea Pad G700, Idea Pad S210 Допир, Idea Pad S510p, Idea Pad U330p, Idea Pad U430, Idea Pad U430p, Idea Pad Yoga 11,
Idea Pad Yoga 11 S, Idea Pad Yoga 13, Think Pad E531, Think Pad Работ E431, Think Pad S3, Think Pad S5, Think Pad T431s, Think Pad T440, Thinkpad T440p, Thinkpad T440 S, Think Pad X1 Јаглерод, Think Pad X230s
Ако вашиот power adapter е со 65 W или 90 W, и со истиот круг голема pin, како слика, а потоа можете да shoose овој автомобил полнач за да ја наполните вашиот лаптоп во автомобил.
3)ве Молиме имајте добра средина да ги споделите со адаптер за дисипација на топлина.
Q2 : Ќе 65w адаптери можат да работат на 90w лаптоп?
А2 : Ние не препорачуваме користење на 65w адаптери за полнење за 90w лаптоп,кој ќе се скрши вашиот лаптоп.

Параметрите на стоката

Бренд Име:
Geris Моќ
Пакет:
Yes
Компатибилен Бренд:
За Леново,За Thinkpad
Број На Модел На:
Лаптоп Dc Автомобил Адаптер за полнење за Lenovo IdeaPad Yoga 11 11s 13
Излезниот Напон:
20v
Излезна Струја:
4.5 На
На текст:
DC11-18V
Излез:
20V 3.25 A-20V4.5A
моќност:
90W Max
Должина на кабел:
1.1-1.2 метри
Компатибилен со:
Лаптоп Dc Автомобил Адаптер за полнење за Lenovo IdeaPad Yoga 11 11s 13
Компатибилен Модел:
Автомобил Полнач за Лаптоп E431 E531 L440 E440

Подобро ви се допаѓа

19.5 V 6.15 НА ACDP120 N03 лаптоп ac адаптер за полнач за Sony Vaio PCGGRS PCGGRT PCGGRV PCGGRX PCGGRZ PCGFR PCGFRV серија Ако не сте сигурни д

19.5 V 6.15 НА PCGAAC19 V7 лаптоп ac адаптер за полнач за Sony Vaio VGCLM50 VGCLM70 VGCLM90 VGXTP1 VGCLS30 E Серија Ако не сте сигурни дали

Ние се грижиме за нашите вредни клиенти, и ќе настојуваме да го реши секој неочекувани проблеми.Ве молим

12 V 3А 36 W ADP36 JH F лаптоп ac адаптер апарат за полнење за на Toshiba Возбуди Про AT10 LEA107 AT10 LEA108 AT10 LEA109 AT10 LEA10 CАко не

19.5 V 3.9 НА 75 W VGPAC19 V33 лаптоп, полнач за Sony Vaio PCGF560 K PCGF57 / BP PCGF570 PCGF580 K PCGF590 K PCGF59 DK PCGF6 / BP Ако не сте сигурни дали

Состојба : Нова Замена на Производот,Работи како вистински Делови,100% Compatiable.ако ИЗЛЕЗ и КОНЕКТОРОТ ГОЛЕМ

19 V 4.74 НА 90 W лаптоп, полнач ac адаптер за AsX64 J X64 V X65 X66 X66 I X70 X70 A X70 E X70 F X70 I X70 K X70 L X70 S X70 Z X71 Ако не сте сигурни д

Лаптоп Моќ AC Адаптер Понуда За Dell Vostro 1000 1400 A840 A860 XPS M1210 XPS M140 ПолначКвалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ А++)

19 V 3.42 НА 65 W лаптоп, полнач ac адаптер АП.06501.014 за Acer Стремат М5481 G М5481 PT М5481 PTG М5481 T М5481 TG М5581 G М5581 T АКО не сте

19 V 3.42 3.0*1.1 mm Ultrabook Лаптоп Ac Адаптер за Полнач за Acer Стремат P3 P3131 P3171 P3191Квалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕНИЕ

19 V 3.42 НА 65 W AC Адаптер за Полнач за Acer Стремат P3 S5 S7 S7391 S73916822 Ultrabook Адаптер за НапојувањеКвалитет Загарант

Лаптоп Адаптер 19 V 3.42 НА 65 W За Acer Стремат S3 S5 S7 P3 Iconia Tab W500 W700 W700 P Лаптоп конектор за напојувањеКвалитет За

19 V 3.42 НА Ultrabook Лаптоп Ac Адаптер за Полнач за Acer Стремат S7 S7191 S71916640 S71916647 S71916859 S73919427Квалитет Загарантирана

Лаптоп Моќ AC Адаптер Понуда За Dell Latitude 120 L 131 L D400 D410 D420 D430 D500 D505 D600 D610 D510 D520 D530 D531 ПолначКвалитет Загаранти

лаптоп, полнач 20 V 4.5 НА 90 W 45 N0302 40 Y7662 40 Y7663 45 N0304 ac адаптер за Леново B4301 B4302 B4303 B4305 B4306 B4307 B4308 Ако не сте сигур

Лаптоп Моќ AC Адаптер Понуда За Dell Inspiron 6000 600 M 300 МЕТРИ 500 M 640 M 630 M 6400 ПолначКвалитет Загарантирана ! (ОДДЕЛЕ

19 V 3.42 НА 65 W лаптоп, полнач ac адаптер PA165086 за Acer Стремат 4755 G 4755 T 4755 Z 4755 ZG 4771 4771 G 4771 Z 4810 4810 T 4810 TG АКО не сте си

Scroll