Новак
Гарет Турбополнач GTC1446VMZ турбо core CHRA 803955-0005 803955-0003 03L253014A 03L253014AX за Фолксваген Crafter 2.0 TDI

Гарет Турбополнач GTC1446VMZ турбо core CHRA 803955-0005 803955-0003 03L253014A 03L253014AX за Фолксваген Crafter 2.0 TDI

Достапност: Залиха
DEN 4378.00
DEN 5760.00

Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.Гаранцијата не опфаќа оштетувања предизвикани од несоодветна инсталација или употреба. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
.0 TDI 109 КС Моторот : CKTB
Услови на продажба 1. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно.0 TDI 136 КС Моторот : CKTC CSLB
Кертриџ за "Фолксваген" Crafter 2.Сите turbos е избалансиран
3. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.
Гарет Турбополнач GTC1446 VMZ турбо core CHRA 803955-0005 803955-0003 03 L253014 A 03 L253014 AX за "Фолксваген" Crafter 2. Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер турбо пред инсталацијата. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок. Така професионална инсталација е потребно. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
GTC1446VMZ
Frequence Опсег:
803955
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2015 година Нови
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Фолксваген
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
турбо chra
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
1.8kg
Автомобил модел:
за Фолксваген Crafter 2.0 TDI
Место на Потекло:
Кина (Копно)
моќност:
109 КС
Дел Број 1:
803955
Дел Број 2:
803955-5005S / 803955-0005
Дел Број 3:
803955-5003S / 803955-0003
ОЕМ Број 1:
03L253014A
ОЕМ Број 2:
03L253014AX
моторот:
CKTB
ОЕМ Број 3:
03L253014AV

Подобро ви се допаѓа

Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.Не контактирате директно преку Alit

Обично ние прогласи пониска вредност и пријавете се "пример" за да се минимизира царина Ние ќе направиме

Производителот Дел Numbe : 1720130030 1720130030 17201 30030Референца OE / OEM Број : 1720130030, 1720130030, 17201 30030Ќе Одговара на следни

4 HDi 01 / 2005 DV4 TD 50 Kw 1398 кзм За Ford Fiesta VI 1 Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.4 TDCI За Mazda 2 1 Инаку

Силиконски Грпка Црево4.АКЦИИ ГОЛЕМИНАПРОИЗВОД ПРОТОКСегашниот Производ Линија на силиконски црева : 1.

Дел број : 8064975001 S , 7832485003 S , 7832480003 , 806497 , 783248 , 783248 wastegate actuator ОЕМ број : 0375 P2 , 0375 S8 , 0375 S6 електронски actuator Одг

Дел број : 7209315004 S , 7209319004 S , 7209310003 , 7209310002 , 7209310001 , 720931 турбо за "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2.5 TDI 174 HP ОЕМ бр

Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето Прекумерен притисок на маслото 4...

Дел број : 7578865004 S , 7578860004 , 7578865003 S , 7578860003 , 757886 турбо ОЕМ број : 2823127450 2823127450 2823127400 2823127400 Одговара за : Turbo за H

Кертриџ за MITSUBISCHI L200 2.5 Не се Вклопува од 2006 ТУРБОПОЛНАЧ кертриџ Дел Бр 1515 A170 RHV4 VT16Гаранција : Овој дел до

Клиентите На Задоволително Ниво 1.,Северна Ameria е околу 7~15 workding дена; брод во Јужна Америка,Средниот Исток

Погодни За : Универзална Одговара За Сите Возила Работи На Бензин Или Дизел Мотори Спецификации : SKU : A03001

Турбо Кертриџ Турбо CHRA Core K0422 K0422582 53047109904 53047109907 L33 L13700 C L33 L13700 B L33 L13700 C L3 Y31370 ZC L3 Y11370 ZC L3 YC1370 Z L3 Y41370 ZC L3 M713700 D

5 Meter други големина може да избор : ​ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 10m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Цр

Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 53039880009 53039700009 53039700009, 5303 988 0009 5303 970 0009 53039880009, 0375 C8 / 0375 E3 / 0375

Дел број : 53049880020 турбо , 53049700020 турбина ОЕМ број : 06 A145704 M , 06 A145704 MX , 06 A145704 MV , 06 A145702 turbolader Одговара за : Turbo з

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 30m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / ЦевкиСиликонски Вакум Цр

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 30m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / Цевки ЦрвенаСиликонски В

Сите turbos се К18 материјал2 Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција Масло feed цевки треба да биде заменет, ак

Превозот на Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бид

Дел број : 7578865004 S , 7578860004 , 7578865003 S , 7578860003 , 757886 турбо ОЕМ број : 2823127450 2823127450 2823127400 2823127400 Одговара за : Turbo за H

Материјал : 100% висок квалитет со силиконска2 Вакуум цевки ( вакуум силиконски црева)8.5 мм / 5 mm / 6mm+0.Силико

Масло feed цевки треба да биде заменет, ако тоа е премногу стар, и ве молиме не заборавајте да го премиер ту

Турбо поправка комплет TF035 4913503310 ME202578 обнова комплет За МИЦУБИШИ PAJERO 4 M40 ЗА 2,8 L турбополнач поправка ком

•Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.П : Колку долго ќе п

Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Каде е мојот дел број? Бројот е обично с

•Сите предмети се сосема нови, никогаш не се користи, и е сеуште во оригиналното пакување, освен ако не е

9 TDI04 / 2002 04 / 2004ATD74 Kw1900 кзм54399880011 / 54399700011 / 03 G253014 F / 03 G253014 FX / 038253056 G / 038253016 K / 038253016 R / 038253014 G / 038253010 D / 03

Дел број : 4937706213 , 4937706212 , 4937706210 , 4937706202 , 4937706200 кертриџ турбо ОЕМ број : 36002369 , 30650634 , 8603226 турбина Одговара з

Грижа За Корисниците•Како клиент на нашите турбополнач, да се грижи за вас е нашиот број 1 Приоритет, ак

Scroll