Новак
Турбина chra GT2056V гарет турбо полнење турбо полнач кертриџ core 765155 / 765156 за Мерцедес Viano 3.0 CDI (W639)

Турбина chra GT2056V гарет турбо полнење турбо полнач кертриџ core 765155 / 765156 за Мерцедес Viano 3.0 CDI (W639)

Достапност: Залиха
DEN 4925.00
DEN 6480.00

Нормално, вашиот механичар ќе ги провери стариот турбо е проблем, како што понекогаш турбо неуспехот не беше предизвикана од себе. Ве молиме бидете сигурни дека турбо ќе биде инсталиран од страна на професионален механичар. Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне да се намали или избегне данок.
Како да се инсталира турбо правилно? Турбо инсталација е стручна работа, која не може да се направи во гаража или дворот со себе. Така професионална инсталација е потребно.
Каде е мојот дел број? Бројот е обично се наоѓаат на компресор за домување на мали правоаголни дел на станбениот која е машински рамни или на метална ознака во прилог на домување. Исто така го замени моторот за масло филтер е задолжително во турбо инсталација.Ако имате други барање,ве молиме слободно контактирајте со нас. Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default. Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција. Ние само брод да се потврди превозот адреса со сите alipay исплати, и да ни обезбеди телефонски број за да можеме да ве контактираме во врска со вашата нарачка, ако е потребно. Превозот 1.Имаме конкурентна цена
Турбополнач Дел Број : 765155-4 765155-7 765155-8 68037207 AA 68019589 AA, A6420901480 A6420900280 A6420901180 6420900780, 765156-3 765156-4 765156-7 A6420906180 A6420900180, A6420901580 A6420901980 A6420904880 A6420900680
Услови на продажба 1. Превозот следење на број ќе се обезбедува откако цел е despatched.Сите turbos е избалансиран
3. Нормално нарачки ќе бидат испратени во рок од 24 часа по уплатата јасно. Севкупно, има само 1 принцип во турбо инсталација"бидете сигурни дека се што е 100% чист
.
Турбина chra GT2056 V гарет турбо полнење турбо полнач кертриџ core 765155 / 765156 за Мерцедес Viano 3. Од друга страна,ве молиме контактирајте со нас со твојот матичен број и ние ќе ви помогнат да се идентификуваат точни модели.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Воздухот Дози
Бренд Име:
Турбо DFO
Име На Модел:
GT2056V
Frequence Опсег:
765155
Објектот Ширина:
15cm
Модел Година:
2006-2008
Поставување на Возило:
моторот
Материјал Тип:
К18 железо
Објектот Висина:
15cm
Автомобил Производител:
Мерцедес-Бенц
Надворешни Тестирање И Сертификација:
ISO9001
Специјални Функции:
765156
Објектот Должина:
16cm
Објектот Тежина:
2.7kg
Автомобил модел:
за Мерцедес Viano 3.0 CDI (W639)
Место на Потекло:
Кина (Копно)
Дел Број 1:
765155
Дел Број 2:
765156
ОЕМ Број 3:
68037207AA 68019589AA, A6420901480
ОЕМ Број 1:
A6420900280 A6420901180 6420900780
ОЕМ Број 2:
A6420906180 A6420900180, A6420901580
моторот:
OM642 DE LA
ОЕМ Број 4:
A6420901980 A6420904880 A6420900680
моќност:
150 KW

Подобро ви се допаѓа

Дел број : 4937706213 , 4937706212 , 4937706210 , 4937706202 , 4937706200 кертриџ турбо ОЕМ број : 36002369 , 30650634 , 8603226 турбина Одговара з

Дел број : 7578865004 S , 7578860004 , 7578865003 S , 7578860003 , 757886 турбо ОЕМ број : 2823127450 2823127450 2823127400 2823127400 Одговара за : Turbo за H

9 TDI04 / 2002 04 / 2004ATD74 Kw1900 кзм54399880011 / 54399700011 / 03 G253014 F / 03 G253014 FX / 038253056 G / 038253016 K / 038253016 R / 038253014 G / 038253010 D / 03

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 30m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / ЦевкиСиликонски Вакум Цр

Дел број : 53049880020 турбо , 53049700020 турбина ОЕМ број : 06 A145704 M , 06 A145704 MX , 06 A145704 MV , 06 A145702 turbolader Одговара за : Turbo з

Изберете ur превозот начин ,како што курирската служба DHL,Fedex,UPSот,EMS,итн.Не контактирате директно преку Alit

Од страна на висок квалитет на силика гел, отпорни да се повлече жица решетката ткаенина, високо квалите

Клиентите На Задоволително Ниво 1.,Северна Ameria е околу 7~15 workding дена; брод во Јужна Америка,Средниот Исток

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 30m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / Цевки ЦрвенаСиликонски В

ТОПЛА ПРОДАЖБА Конкурентна Цена 10m 100% Силикони 3ММ Силикони Вакум Црево / Tube / Цевки ЦрвенаСиликонски В

Тарифни / Царина ќе биде купувачот должност,но ние ќе напишам ниска вредност на фактура да ви помогне д

6pcs Мотор Crankcase Издише на Пропустливи Црева за Полнење за "ФОЛКСВАГЕН" Jetta Голф MK4 1.8 Т AWW AWP 9903Состојба : 100% н

0 L 2005 Мотор : 4 G63 T 4 G63Т 2.EMS изразат испорака е обично се 5~8 работни дена зависи од земјата доставени до.5 Actua

TB2580 703605 7036050001 7036050002 7036050003 14411G2407 14411G2405 14411G2402 Турбо Турбина Турбополнач За Nissan TERRANO II 2001;CABSTAR;TL18;2.7 L TD27 TD TD27 T

4 HDi 01 / 2005 DV4 TD 50 Kw 1398 кзм За Ford Fiesta VI 1 Вашиот телефонски број е важно за испорака контакт.4 TDCI За Mazda 2 1 Инаку

Кертриџ за MITSUBISCHI L200 2.5 Не се Вклопува од 2006 ТУРБОПОЛНАЧ кертриџ Дел Бр 1515 A170 RHV4 VT16Гаранција : Овој дел до

Дел број : 7578865004 S , 7578860004 , 7578865003 S , 7578860003 , 757886 турбо ОЕМ број : 2823127450 2823127450 2823127400 2823127400 Одговара за : Turbo за H

Плаќања мора да бидат примени во рок од 30 дена од денот на купувањето Прекумерен притисок на маслото 4 За

MOFE Силикони Радијатор Coolant Грејач Цевка Цевка за Полнење за Тојота GT86 и Subar BRZБоја на располагање : Црвена

Имаме конкурентна ценаТурбополнач Дел Број : 53039880009 53039700009 53039700009, 5303 988 0009 5303 970 0009 53039880009, 0375 C8 / 0375 E3 / 0375

Сите домашни нарачки ќе бидат испратени преку DHL / ТНТ / EMS as default.Сите turbos се К18 материјал.5 ДИ Мотор : QW25 (

Превозот на Сите објекти ќе бидат испратени до вашиот Aliexpress Зачувам регистрирана адреса на живеење, бид

Погодни За : Универзална Одговара За Сите Возила Работи На Бензин Или Дизел Мотори Спецификации : SKU : A03001

Турбо поправка комплет TF035 4913503310 ME202578 обнова комплет За МИЦУБИШИ PAJERO 4 M40 ЗА 2,8 L турбополнач поправка ком

Сите turbos се К18 материјал2 Ние обезбедуваме со 12 месеци гаранција Масло feed цевки треба да биде заменет, ак

Материјал : 100% висок квалитет со силиконска2 Вакуум цевки ( вакуум силиконски црева)8.5 мм / 5 mm / 6mm+0.Силико

Дел број : 7209315004 S , 7209319004 S , 7209310003 , 7209310002 , 7209310001 , 720931 турбо за "ФОЛКСВАГЕН" T5 Транспортерот 2.5 TDI 174 HP ОЕМ бр

Scroll