Новак
Висока осветленост p10 8*32/8*8/16*16 rgb led пиксели матрица

Висока осветленост p10 8*32/8*8/16*16 rgb led пиксели матрица

Достапност: Залиха
DEN 2009.00
DEN 2160.00


Висока осветленост p10 8*32/8*8/16*16 rgb led пиксели матрица
Производ Datasheet : LED Чип SMD5050 RGB LED чип IC Чип APA102 IC изградена-во 5050 RGB LED чип LED Кол 256 LEDs/m Влезен Напон DC5 V W 75 W/Max IP го Оценувате IP20(не-водоотпорен) PCB Боја Црна PCB Видите Агол 140° Боја Addressable полна боја PCB Теренот 10мм PCB Големина 320mmx80mm Гаранција 2 години Бренд LED i Pixel
Опис на производот : Индивидуално addressable RGB Led диоди (8*32 Led диоди ) 24-битна боја контрола (8-битна PWM по канал); 16.8 милиони бои по пиксели Дополнителни боја-независна контрола на осветленоста (5-малку PWM); 32 светлината чекори по пиксели SPI интерфејс за контрола 5 V оперативен напон Секоја ПРЕДВОДЕНА Матрица привлекува околу 8 A во полна осветленост 80 мм ширина (8 Led диоди) или 320 mm ширина (32 LEDs) на Теренот : P10 Флексибилни,bendable IP20 оценка Црна лента боја Моќ/data конектори на двата лента завршува за лесно врзувањето
Детали За Производот :
Слични производи :
4 X4 APA102 LED Матрица 8 X8 APA102 LED Матрица 16 X16 APA102 LED Матрица 8 X32 APA102 LED Матрица
4 X4 WS2812 B LED Матрица 16 X16 WS2812 B LED Матрица 8 X32 WS2812 B LED Матрица

Параметрите на стоката

боја:
S0832APA102
Тип На Објект:
LED Модули
Број На Модел На:
S0832APA102
Бренд Име:
ipixel LED
Ширина:
80mm
Карактеристики:
ЛЕР Флексибилни матрица
сертификација:
CE,RoHS
Должина:
320mm
Висина:
5mm
Напон:
5V

Подобро ви се допаѓа

опис на производотКатегорија : 5050 ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Dimenstion(mm) : 36*36*5 MM Пакет : Антистатички пластична к

10pcs 5 V WS2812 B SMD 5050 RGB LED Чип Вграден во WS2811 IC Addressable со мини PCB одбор (10мм*3мм) Heatsink Тоа е најевтиниот цена ќе мо

Матрица флексибилни apa10210mm црна pcb програмабилни indivually led пиксели лента светлинаПроизвод Datasheet : LED Чип SMD5

Answer : ___________________________ Note : RGB Модул треба да работат со RGB контролер .20pcs / Една единица Пакет содржина : 40 PCS x

Спецификации : 1 Извор На Светлина Век : 50.000 H 2 Работен напон : DC12 V 3 Моќност : 0.72 W 4 IP Оценка : IP65 5...

2583682149 jsindustrialltd 008613726029261., ) стигнат до најголемиот број на земји во рок од 4 до 15 работни дена Гаранцијата

Videowall Полна Боја LED Дисплеј Испраќање Картичка Кутија SC10 Поддршка 10 Pcs Испраќање на Картичка Карактерист

Цена : според плоштадот за да се пресмета цената на Добредојдени да истрага нас! Модел p2 / p3 / p4 / p5 / p6 / p7.Ни

Канал Писма Backlighting 2 LED Конектор серија вклучуваат : LED лента конектор, RGB кабел, DC конектор, DC кабел, водоо

2016 година Нови Lightbox a3 Акрилик Екранот Светат Мени Осветлување Одбор,Реклама Знаци Предводени : I...

Забелешка : Ако имате било какви прашања, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате или да

Широко се користи во тело зграда кат, фаза позадина и забава декоративни осветлување Ако не, ние ќе ги пр

Напојува со Epistar 5050 led,УЛ CE, ROHS 3 години гаранција,12v 1.4 w 5leds 5050 предводени од модулот moudle светлина smd5050 : Еле

Спецификации : гаранција : 2 годиниживотен век : >40000hброј на led : 3pcsПрозрачна флукс : 110lmзаштита одделение :

Висок Квалитет : 5 години гаранцијаПакување Детали : Сертификација на производи : Ако имате повеќе праша

Моќност : 0 Инсталирајте : Со двоен соочува со адхезивна лента на грбот, но се уште треба да се поправи со

1 Adpots висок квалитет SMD5050 LED како осветлување извор.2 Со добар proection ниво може да се постигне IP68.3 секој мод

Над 12 години искуство во оваа индустрија,да поседува многу од корисниците во земјата и од странство.При

Scroll