Новак
Elnorbridal Вистински Фото Бургундија Пром Фустани Сирена 2017 Исклучување На Рамо Облека Де Топчиња Со Ист Долг Формално Вечер Фустани

Elnorbridal Вистински Фото Бургундија Пром Фустани Сирена 2017 Исклучување На Рамо Облека Де Топчиња Со Ист Долг Формално Вечер

Достапност: Залиха
DEN 4954.00
DEN 6192.00

Добивање на професионално мери е најсигурен начин за да се обезбеди финален производ ќе достигне совршено прилагоден. Проверка на реалните мерења во нашата големина на табелата и споредувајќи ги на вашиот сопствен мерењата пред ставање на вашата цел е на најдобар начин да се избегне големина грешки. Големината или Монтирање Прашања, Како и на сите наши фустани и облека е страна-пораби и обичај скроени, на готовиот gown може да се разликува од приближно еден или два инчи во која било насока на одредени мерења. Бидете сигурни да проверите на нашата мерење водич. П : Како можам да бидете сигурни дека јас сум нарачување на правото големина? О : Кога да нарачате облека за вашиот специјален повод онлајн, во право си да се плаќаат поголемо внимание за добивање на големината право! Бидејќи ние сме една меѓународна компанија, нашата облека може да се изврши поголем или помал од стандардните големини што се користи за да се. Ве молиме имајте во предвид : ако вашата нарачка спецификации се разликуваат премногу голема мера од финалниот големината барање, промена на големината може да не биде возможна **ве Молиме Имајте во предвид дека, големината и бојата застапеност се предмет на производство на варијанса и не може да биде точно. Вашиот објект е со големина што го наредил, но не и одговара Фустани или облека која не одговара правилно, но одговараат на спецификациите, ќе нареди да се врати или да се разменуваат.Ако вашиот големина fluctuates или ако сакате да го измените се облекуваат малку, ние секогаш оставете неколку инчи во шевовите, така што вашата локална се прилагоди лесно може да се направи измени колку што е потребно. Како нашите фустани и облека е направен со дополнителни ткаенина во шевовите, можете да направите мали приспособувања на локално се прилагоди, на свој трошок.

Параметрите на стоката

боја:
Црна, Сина, Златна, Сива, Зелена, боја на слонова коска, Розова, Виолетова, Црвена, Бела, Жолта, Шампањ, прилагодено боја
НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W, 20W, 22W, 24W, 26W, Custom Size
Повод:
Матурска
Тип На Објект:
Пром Фустани
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Вграден Градник:
Yes
Декорација:
Pleat,Appliques
Вистински Слики:
Yes
Број На Модел На:
Облека де топчиња со ист
Ткаенина Тип:
Сатенски
Воз:
Никој
Sleeve Должина(cm):
Без ракави
Бренд Име:
ELNORBRIDAL
is_customized:
Yes
Материјал:
Spandex,Памук,Rayon
Деколте:
Душо
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Половината:
Природни

Подобро ви се допаѓа

Најчесто, обработка на време може да биде 3 до 15 работни дена Превозот цена : Кликнете на "Испорака и плаќ

Ако имате било какви други прашања во врска со нарачување на правото големина, не двоумете се да контакт

Во овој случај, ние сме одговорни за сите трошоците за превозот.Ние силно препорачуваме да имате на ваши

Ние да се потрудиме да се направи вашиот онлајн купување како пријатно што е можно повеќе, ако имате бил

П : дали Ќе бидам во можност да го смени мојот фустан ако јас го примам него и тоа не одговара точно во пра

ако сакате да обичај прави pls дозволете ни да ги знаете : 1.Биста =___инчи или cm2.Половината =___инчи или cm3.Кол

Кога ние брод на објектот за вас, ние ќе се печати "ПОДАРОК" ont тој пакет, можноста на царинските полнење е

3) се Врати превозот обвиненија ќе бидат на купувачот одговорност4) Тоа е купувачот има обврска да плаќаа

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки ко

Купувачот Известување1.сите фустани ние се направени ќе бидат малку различни од оригиналната слика мож

кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата Ако сакате додат

Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи бист

Ако сте од Бразил или Ангола или Аргентина или Чиле , ве молиме да ми даде вашата CPF во полето за пораки ко

Пред да се врати ставки, ве молиме бидете сигурни дека ќе добиете на нашата (на продавачот) се врати адре

Ако нашиот тим смета дека стока е дефектен како што е опишано, ќе добиете рефундирање на куповната цена

(САД,CA,АУ,велика БРИТАНИЈА).Ако не го добиете вашиот објект на време, ве молиме контактирајте со нас ведн

Овие трошоци се на купувачот одговорност.com како што се кредитни картички,навремени банкарски трансфер

Како сериозна и одговорна продавачот,ние ќе се обидеме потрудиме дарешавање на вашиот проблем Ако веру

Производот мора да биде unworn и само се обидоа на за да одговара на големината.НЕМА Враќање : во Текот на 7 Д

Ова ќе ви помогне да направите вашата конечна одлука.**Налози направени во сопствени мерења се, исто так

comDHLВисокотоЗа 34 работни дена по испоракаwww.за години и ние имаме свои професионални и искусни работниот

Тука, ние ќе ви покаже кои мерки се потребни и тоа како правилно да ги земе Како чесен продавачот, ние гар

Колковите =___cm4 Најчесто, обработка на време може да биде 3 до 15.51% парцели ќе бидат проверени и може да нап

Ние ви препорачуваме секогаш кога е можно, ќе добие квалификувани seamstress да се измери вашиот фустан голе

Производ ФотоБрој На Модел НаMS701 Фабрика Име Loveforever венчаница Фабрика Во Suzhou Скала Две Фабрики во Suzhou Ки

П : Ќе ми се облекуваат точно одговара на бојата јас го гледате на вашиот вебсајт? A : Не може да биде мала

Откако на вашиот враќање е потврдено и прегледани, ве молиме овозможи до два платежна циклуси за тоа да

Тоа само ќе ве однесе 1 минута Можете да изберете метод што е најзгодно за вас.com, им препорачуваме да нај

Scroll