Новак
waterjet сечење на цените ,се користи вода сечење алуминиум машини цена ,со висок притисок на вода џет сечење

waterjet сечење на цените ,се користи вода сечење алуминиум машини цена ,со висок притисок на вода џет сечење

Достапност: Залиха
DEN 456000.00

Оваа цена е само цената на додатоци, точната цена, ве молиме контактирајте со соодветниот лице waterjet сечење на цените ,се користи вода сечење алуминиум машини цена ,со висок притисок на вода џет сечење
Вовед Вода авион Машина за Сечење
CNC waterjet се состои од три дела : Ултра-висок притисок на вода џет генератор (висок притисок пумпа),Нумеричка контрола обработка на платформа,Вода сечење ЦПУ систем за контрола.
Работи На Принцип
Снабдувањето со вода е главно од хидрауличниот притисок,основниот процес е
1. Преку високо-моќ на моторен погон масло пумпа, што резултира со висок притисок на хидраулично масло.
2. Хидраулично масло во supercharger, преку reciprocating движење низ вода pressurization, кога притисок, преку електронски насочен контрола вентил, прилагодување на внесувањето на вода и масло, па како да се заврши притисокот на водата.
3. По притисок на висок притисок на вода се чуваат во акумулаторот, подготвени да се обезбеди стабилен висок притисок на вода за сечење.
4. На акумулаторот, како и врската помеѓу сечење на главите имаат висок притисок цевки, висок притисок на вода нож на пневматски прекинувач, висок притисок на вода преку рубин млазницата, потоа низ песок цевка млазницата авион, сечење на главата во песок цевка поврзана за песок конус, се потпираат на вода, џет кога негативниот притисок, автоматско во песок.Тоа може да се користи да се намали на вода.Во исто време, преку нумеричката контрола на софтверот, контрола сечење на главата во X оската и Y оска на движење.
Се применува опсег
Машина слика
Параметри на машината
Различни материјали на сечење брзина
Вода авион машина за сечење PK Плазма сечење машина,машина за сечење Жица,Laster машина за сечење
Обработка на примерокот на вода, џет машина за сечење

Параметрите на стоката

Број На Модел На:
TB-1313
CNC или Не:
CNC
Состојба:
Нови
Име:
хидро машина за сечење

Подобро ви се допаѓа

Алуминиум сечилото табела : за процесот на хард материјали, како акрил, дрво и така натаму...

, Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е специјализирана во производство на CNC

6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање пр

)Гаранција & Наплата : 1)ве Молиме внимателно ја испита сите елементи, веднаш кога у знак тоа.ќе се направи

Машина е прилагодена пред породувањето обликувањето карактерПисмо 1., Ltd е лоцирана во висока технологи

CO2 Стакло запечатени ласерски цевка Кина познат бренд ( EFR, Reci ), добра зрак режим стабилност, услуга време

Слободен брод DHL 1 PC Тип 4050 300 MW Мини гравирање машина,300 MWdiy означување машина,Работна Површина 40x50cm,напре

0125 mmПозиција систем : Red dotИнтерфејс : USBМинимална обликувањето карактерписмо 0 Факултативна проекција с

3) MOQ ?Нашите MOQ е 1 поставите машината., Ltd е лоцирана во висока технологија, индустрија зона на Jinan,која е с

5) Бесплатна обука е понуден во фабриката и на бесплатни примероци се достапни Машината е превозот по мо

Една Оска Ротари Оска tailstock 4 Оска со 80mm 3ВилициЧак за дрво / метал CNC Рутер фреза CNC3040 6040 6090Пакување листа :

Главата може да се сврти 180 степен.Можете да направат примероци се допаѓа оваОваа машина може да се задо

(7) LCD Control Panel на англиски јазик(8)Опремени со Хидраулични заштита,Издувни гасови прашина и чад уред,huff заш

3 Оска 3020 ZDQ CNC Рутер Engraver CNC Машина за Сечење 3020 со Топката Завртка + 20x 3.175 mm 1 / 8" Волфрамово Карбид Машина З

CNC 3040 Z CNC рамка на Engraver / Гравирање Дупчење и Мелење МашинаТехнички Параметри Машина Димензии : 660 X570 X450mm Р

>>Ласерски Машина За Сечење Применливи Индустрии : Рекламирање, Везови, облека, shoemaking, етикета обработка,

Технички Параметри : Мека Опрема : CoredrawЛасерски Моќ60 WНапон110 / 220 V±10% ,50 / 60 HzМакс.CO2 Ласерот Гравирање маши

Тслот PVC маса со Алуминиумски профил декоративен изглед прекрасен дизајн.Одржување и технолошка поддрш

Пакување & ИспоракаИспорака : Во рок од 45 работни дена за производство, ние ќе го организира испорака отк

ттВклучени 4 оскаНа информации како што е подолу : Ротација на Оската (4 оска) спецификации : За тривилица

♦ Врвен квалитет компоненти , треба да се направи машина со висока прецизност и висока ефикасност Да се

Scroll