Новак
13mm*13mm XY-Оската Фази Замена Линеарна Фаза Топката Имајќи Рачно Платформа 0.01 mm

13mm*13mm XY-Оската Фази Замена Линеарна Фаза Топката Имајќи Рачно Платформа 0.01 mm

Достапност: Залиха
DEN 3695.52


Опис :
1.Оваа Метрички линеарна Превод Фаза е висока прецизност линеарна фаза која вклучува 13mm(±6.5 mm) патување во 60*60mm стапало
2.Овој водич железнички се состои од висока прецизност челик топката и внимателно направени челична прачка кои се карактеризираат со висока прецизност
3.Ова заклучување механизам за да се обезбеди фаза позиција со занемарлива движење кога на сцената е ангажиран и disengaged
Параметарот :
1. Оската на патување : X и Y
2. Патување во X и Y : 13mm
3. Капацитет : 4kgf(39.2 N)
4. Лагери : Топката имајќи
5. Главен Материјал : Алуминиум Легура
6. Минимална Скала : 0.01 mm
7. На точноста : 0.01 mm
8. Паралелизам : 0.03 mm
9. Тежина : 0.42 kg
Пакет се Вклучени : 1 buc XY-Оската Фази

Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Тип : Топката орев планината заградата домување Внатрешна дупка : 28mm Материјал : Алуминиум легура се При

Ние ќе ви одговориме во рок од 1224 часа 2 Wan Дао Патот, Daojiao Таун, Dongguan Сити, Провинцијата Guangdong, Кина 523182.com / s

Предмет : Ballscrew SFU1605 Теренот 5 mm Должина од 700 мм со Топката орев CNC 3 D Печатач ДеловиОбјектот вклучувајќи1 x

Предмет : Ballscrew SFU1605 Теренот 5 mm Должина 650mm со Топката орев CNC 3 D Печатач ДеловиОбјектот вклучувајќи1 x SFU1605

2 парчиња / многу Бесплатен Превозот SK25 25мм линеарна имајќи железнички вратило поддршка XYZ Табела CNC Руте

10pcs / многу Бесплатен Превозот SK16 16mm линеарна имајќи железнички вратило поддршка XYZ Табела CNC Рутер SH16 A

3) ве Молиме контактирајте со нас пред да замине неутрален (3 ѕвезди) или негативни (12 ѕвезди) повратни инф

4pcs / многу Бесплатен Превозот SK10 10мм линеарна имајќи железнички вратило поддршка XYZ Табела CNC Рутер SH10 A

8pcs / многу Бесплатен превозот SC16 UU SCS16 UU 16mm Линеарна Топката Имајќи го Блокира CNC Рутер

Откако вашата нарачка е предаден, тоа веќе не може да се откаже. Нарачки откажана 13 дена по исплата потв

2 Wan Дао Патот, Daojiao Таун, Dongguan Сити, Провинцијата Guangdong, Кина 523182 Исто така, ние ќе ве остават позитивен фид

3axis CNC Рутер гравирање,мини cnc машина линеарна железничкиВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ : Сите од нашите производи се с

BI0002762Спецификација : Бренд новиМатеријал : Имајќи ЧеликГолемина : 4.3 cm*2.6 cm*1cmИздржливи, висок квалитет на

Предмет : Ballscrew SFU2005 Теренот 5 mm Должина 800 mm со Топката орев CNC 3 D Печатач ДеловиОбјектот вклучувајќи1 x SFU200

Тип : Топката орев планината заградата домување Внатрешна дупка : 40mm Материјал : Алуминиум легура се При

10pcs / многу Бесплатен Превозот SK20 20mm линеарна имајќи железнички вратило поддршка XYZ Табела CNC Рутер SH20 A

4pcs / многу Бесплатен Превозот LM16 LUU долго тип 16mm линеарна топката имајќи CNC делови за 3 D печатач

1)Вашата Повратна информација е навистина важно за нас, ве молиме да потрае неколку секунди за да се оста

Scroll