Новак
Висок квалитет на Безбедноста 12V 8.3 100W LED Драјвер AC 110V 220 V Адаптер за LED лента 3528 5050 Префрлување Напојување

Висок квалитет на Безбедноста 12V 8.3 100W LED Драјвер AC 110V 220 V Адаптер за LED лента 3528 5050 Префрлување Напојување

Достапност: Залиха
DEN 709.00
DEN 887.04

Опис : Влезен Напон : AC 100 V-120 V 200-220 V Излезен Напон : 12 V DC Излезна Струја : 8.3 Со Моќност : 100 W Нето Тежина : 260gram Demension : 18.7*4.7*3.7 cm Школка Материјал : Метал случај / Алуминиум случај Работна Температура : 0~40 C Температура на Чување : -20~60 C Амбиентниот Влажност : 0~95% Не-Кондензација Висока цена-ефикасен, сигурност со стандардите за индустријата Изградена-во текот на напон, над сегашната, и краток спој заштита Посебна Забелешка :
Ова Напојување Единица " НЕ " доаѓаат со инсталирање настава, инсталации кабел,on/off прекинувач, или завртки. Не сугерираат за употреба во бањата .
Професионалната Инсталација на квалификуван електричар е препорачливо.
Апликации :
адаптер дизајниран специјално за нашите LED лента на светлина.Својот висок квалитет и нова напојување за 3825 5050 5630 3014 2835 7020 led лента на Светлина,Безжичен Рутер, АДСЛ Мачки, ЦЕНТАР, Прекинувачи, Безбедносни Камери. Аудио/Видео Напојување итн., тоа е лесно поврзување и едноставност за користење.
Како да се пресмета Поддршка max LED Лента Должина :
Претпоставка :
Вашиот LED Лента 60 LEDs/m, и секоја ПРЕДВОДЕНА 0.2 W, а потоа се пресмета max LED Лента Должина : 0.2 W/LED × 60 LEDs/m=12 W/m, 100 W(овој оглас)÷12 W/m=8m,
Така, Поддршка на LED Лента(60 LEDs/m, 0.2 W/LED) Должина (Max)=8m Пакет се Вклучуваат : 1 * AC/DC Моќност Трансформатор.

Параметрите на стоката

Тип На Објект:
Осветлување Трансформатори
сертификација:
CE
Материјал:
метал / Алуминиум
Влезен Напон:
AC 110V~220V
Карактеристики:
Константен Напон, Led лента напојување
Повратен Сигнал:
DC
Влезниот Сигнал:
AC
Излезниот Напон:
DC 12V
Гаранција:
2 година
Тежина:
260g
Број На Модел На:
12V 8.3 НА
Бренд Име:
Jiaderui
Излезна Струја:
8.3 На
Компатибилен Моќ:
100W
Примена:
за 3825 5050 5630 3014 2835 7020 led лента Светлина напојување
Demension:
18.7 x 4.7 x 3.7 cm

Подобро ви се допаѓа

12 V 2 A 24 W / Осветлување Трансформатор / Кина Пост Воздух Mail Бесплатен Превозот Пакет Содржина 1 PCS 12 V2 A Св

LEDIARY 5 W 10 W 15 W Triac Постојан Струја Затемнување CE LED Драјвер 220 V 250m A Dimmable Со Водечките Edge Или Задниот Раб Dimmer

4 Парчиња Изолација 20 W AC85277 V LED Драјвер 713x2 W 450m A DC2045 V LEDPower Снабдување Постојан Струја, Таванот Светилка Б

Ве молиме бидете сигурни дека ќе конкурираат право објект и НЕ конкурираат ако не се согласувате со наш

3 Парчиња Со Кутија Без Треперење Сертификација Изолација 40 W AC85277 V LED Драјвер 612 Cx3 B 900m A DC1840 V Постојан Стр

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : (812)1 W3 Влезен напон : AC85265 V4 Излезен Напон : DC2443 V5 Излезна струја : DC300

LED Драјвер за Ултра тенок дизајн 12 W / 15 W / 18 W LED таванот вдлабнати вградна светилка / Panel светлина

1.Тип на производ : CC62.Влезен Напон : DC1224 V3.Излезен Напон : DC5.0 V4.Излезна Струја : 1А+2.1 A5.Боја : Златна6.Матери

Карактеристики : Влезен Напон : AC100~240 V 50 / 60 HzИзлезен Напон : 12 V DCКабел должина : 900 mmИзлезна Струја : 3АТежи

DC 12 V 10 A исхраната на decoupage Transformateur reglementeAC 110 240 V DC 12 V 10 A исхраната на decoupageConvient pour la plupart des appareils avec DC12 V tels qu

Ве молиме да се свесни дека за време на испорака може да биде подолго ако предмети да бидат проверени од

12 V 3А 36 W / Осветлување Трансформатор / Кина Пост Воздух Mail Бесплатен Превозот Пакет Содржина 1 PCS 12 V3 A Св

Опис : Влезен Напон : 5 A / 10 A / 12.5 НА глобална напојување за AC100120 V 200 V220 V ;Answer : ___________________________ Note : 8.5 A / 10 A / 12.

Hontiey Осветлување ТрансформаториDC 12 V LED лента ВозачотAC110 V Напојување 220 V50 W720 W 5 A 10 A 20 A 30 A 40 A 60 AПроизвод По

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : 10 W3 Влезен напон : DC1224 V4 Излезен Напон : DC312 V5 Излезна струја : DC900m A ±

Цените во нашата онлајн продавница не содржат било кој данок, царина или други давачки, купувачот треба

BEILAI AC 85265 V Да DC 3 10 V / DC 30 36 V LED Драјвер IP67 Водоотпорен Осветлување Трансформатори Напојување 10 W 20 W 30 W 50 W 1

Материјал : Метал 6 Ќе има 7 дена да ни се јавите за да се направи замена или да се вратат и 14 дена за да се в

Времето за испорака зависи од дестинацијата и други фактори, тоа може да трае до 30 дена.Сите пораки ќе би

Висока ефикасност и сигурност Компактна големина, стабилни перформанси Апликации : LED светла, LED лента, н

Карактеристики : SP2512L,N : AC ВЛЕЗG : ЗЕМЈАТАV : DC ИЗЛЕЗ( негативниот пол)V + : DC ИЗЛЕЗ( позитивниот пол) Влезен На

48 W 24 V 2 A Напојување AC да DC Адаптер Спецификации : Боја Црна Влезниот напон 100 240 V Текст фреквенција 5060 Hz Из

LED Драјвер 100 W 150 W 200 W 300 W 400 W 500 W Конвертирате AC 85265 V До ВАШИНГТОН 2636 V LED Драјвер За Потоп Светлината Floodlight I

Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот Превозот адреса ВО СВЕТОТ ПРЕВОЗОТ Вие мора да му кажете

2 Парчиња Изолација 80 W AC85277 V LED Драјвер 610x8 2400m A DC1834 V Постојан Струја LEDPower Понуда За Floodlight Бесплатен Прево

1 Име на производ : LED Драјвер2 моќност : (1825)1 W3 Влезен напон : AC85265 V4 Излезен Напон : DC5490 V5 Излезна струја : DC30

Сите вратени предмети мора да биде во оригинално пакување и мора да ни овозможи со превозот следење на б

12 V 3А 36 W / Осветлување Трансформатор / Кина Пост Воздух Mail Бесплатен Превозот Пакет Содржина 1 PCS 12 V3 A Св

Scroll